BLOG
YAZILARIMIZ

K1 Belgesi Kiralama Ücreti Nedir?

K1 Belgesi kiralama hizmeti genellikle K1 Belgesini bakanlık tarafından almak isteyen fakat yeterli şartları sağlayamayan şahıs yada firmalar tarafından tercih edilen, kolayca K1 Belgesi edinme hizmetidir.

K1 Belgesi Alma Süreçlerinde Nelerle Karşılaşılacak?

Şahıs ve firmaların ticari lojistik taşımacılığı yapmalarını sağlayan K1 Belgesinin alınabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar da belirli bir miktar sermayeniz olması belirli bir sayının üzerinde aracınız bulunması ve bu araçların yirmi yaşından küçük olması gibi bir çok şart bulunmaktadır. Bu şartları karşılayan firmalar Ulaştırma ve Altyapı bakanlığına başvurup istenen belgeleri teslim edip başvuruda bulunabilirler. Bakanlığın uygun görmesi durumunda firma veya şahsa K1 Belgesi verilir. Bu belge ile firma veya şahıs Lojistik faaliyetleri yürütebilir. Fakat bakanlık her başvuruyu kabul etmemektedir. Bazen küçük pürüzler ile siz ne kadar iyi hazırlansanız da K1 Belgesi başvurunuz reddedilebilir.

Fakat K1 Belgesi hazırlık süreci ile başvuru süreçlerinin zahmetli ve uzun olması nedeniyle firma yada şahıslar genellikle kiralama yoluna başvuruyor . Kiralama hizmeti veren firmalardan bu belgeyi kiralayıp hızlıca ticari lojistik faaliyetlerine başlayabilirsiniz.

fasfa

K1 Belgesi Kiralama İşlemleri Nasıl İşler?

K1 Belgesi kiralama hizmetini ülkemizde pek çok firma müşterilerine sunulmaktadır. Ancak burada sizlerin dikkat etmesi ve dikkatlice değerlendirmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birincisi firma güvenilir mi? K1 Belgesi kiralama hizmetinde ödeme yaptıktan sonra belgenin iptal edilmesi durumlarında firmalara karşı bir yaptırımınız olmamaktadır. Bu yüzden kiralama hizmeti alacağınız firmayı araştırmalı ve daha önce bu firmadan K1 Belgesi kiralama hizmeti alan kişi veya firmalar ile görüşmelisiniz. Firmanın faaliyet gösterdiği diğer alanları da incelemeli, ayrıca firmanın hangi lokasyonlarda faaliyet gösterdiğini araştırmalısınız. 

K1 Belgesi kiralama hizmeti alacağınız firmanın belgeyi kiralama dışında size sunacağı hizmetler de önemlidir. Firmanın tüm kanuni süreçlere hakim olması ve size bu süreçlerde danışmanlık yapabilecek yapıda olması gerekmektedir.

Firmamız bu konuda 20 yıldır sorunsuz olarak hizmet vermektedir. Türkiye genelinde 7 şubemiz ve profesyonel ekibimiz ile sizlere ayrıcalıklı bir hizmet veriyoruz. 7/24 ulaşabileceğiniz çağrı merkezimiz Türkiye’nin neresinde olursanız olun sorunlarınıza çare bulmak için çalışıyor olacak. Ayrıca danışmanlık hizmetimiz ile sonradan karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı sizleri hazır hale getiriyoruz.

Fakat K1 Belgesi hazırlık süreci ile başvuru süreçlerinin zahmetli ve uzun olması nedeniyle firma yada şahıslar genellikle kiralama yoluna başvuruyor . Kiralama hizmeti veren firmalardan bu belgeyi kiralayıp hızlıca ticari lojistik faaliyetlerine başlayabilirsiniz.