K1 Belgesi Nedir, Nasıl Temin Edilir?

K1 Belgesi Yurt içinde taşımacılık yapan kişi ve araçlarda bulunması gereken bir belgedir. K1 belgesi, Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre düzenlenen ve taşımacılık yapan şirketlerin yasal olarak sahip olmaları gereken belgelerden biridir. K1 Belgesi taşımacılık sektöründen kazanç sağlayan tüm firma, araç ve kişiler için zorunludur. Firma ya da kişi, araç içinde başka bir firmanın eşyalarını taşıyorsa herhangi bir yol kontrolünde yetkililere K1 Belgesini göstermelidir.

Buraya bir not düşmek gerekmektedir, eğer K1 Belgesi edinemiyorsanız kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. K1 Belgesi Kiralama için tıklayınız.

K1 belgesine sahip firmalar, taşımacılık faaliyetlerini daha iyi bir şekilde planlar, koordine eder, ve takip ederler. Bu sayede, ürünlerin zamanında ve güvenli bir şekilde teslimatı sağlanabilir. K1 belgesine sahip olmak, taşımacılık sektöründe güvenilirlik ve itibarın bir göstergesidir. Müşteriler, taşıma işlemlerini bu belgeye sahip firmalara daha istekli olarak teslim ederler, çünkü belge, taşımanın belirli standartlara uygun olarak yapılacağını garanti eder.

K1 belgesi ticari amaç ile taşımacılık yapan gerçek veya tüzel kişilere verilmektedir. K1 belgesine sahip firmaların 75 tona kadar eşya taşıma hakkı bulunmaktadır. Fakat K1 Belgesi firmaya değil de şahsa ait ise taşıma kapasitesi 25 tonla sınırlandırılmaktadır. K1 Belgenizin Teminini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına başvuru yaparak ya da K1 Belgesi Kiralama hizmeti veren firmalar aracılığı ile sağlayabilirsiniz.

K1 belgesi almak için belirli şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartlar genellikle firmanın finansal durumu, taşıma araçlarının teknik özellikleri, sürücülerin yeterliliği gibi faktörlere dayanmaktadır. K1 Belgesi adayları, bakanlığa başvuru, gerekli evrakların toplanma süreci ve yüksek ücretler sebebiyle genellikle K1 Belgesi kiralama yolunu seçiyorlar.

eagfsaedf

K1 Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

K1 yetki belgesi kapsamındaki araçları kullanacak olan şoförlerde şu nitelik ve şartlar aranır:

-Büyük kamyon kullananların 26 yaşından gün almış olmak

-66 yaşından gün almamış olmak

-Tehlikeli madde taşıyan taşıtları kullananlarının ilgili eğitimi aldığını gösteren belgeye sahip olmak

-Uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör suçlarından dolayı özgürlüğü kısıtlayan bir ceza almamış olmak

-Şoförlük mesleği bakımından bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduğunu kanıtlayan sağlık raporunu, yetkili sağlık kuruluşlarından her beş senede bir almak

fasfa

K1 BELGESİ ŞARTLARINI SAĞLAMAYAN SÜRÜCÜLER NE YAPMALI ?

K1 Yetki Belgesi şartlarını sağlamayan ya da sağlamakta zorluk çeken sürücüler K1 Belgesi kiralama hizmeti yoluna başvurmaktadır. Firma olarak 20 yıldır Belge kiralama hizmeti vermekteyiz. Belge kiralamanın yanında danışmanlık hizmetleri ile belgemizi kiralayan kamyoncu dostlarımızın da 7/24 destekçisi olduk. 20 yıldız sorunsuz devam eden sistemimizde kamyoncuyu korumayı temele alarak çalışmaya devam ediyoruz.