K1 Belgesi Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisin?

Ticari lojistik taşımacılığı yapmak isteyen firma veya kişilerin kesinlikle K1 Belgesi edinmeleri gerekir. Yoksa yapacakları taşımada denk gelecekleri bir yol kontrolünde cezai işlem ile karşı karşıya kalırlar. Firma veya şahıs Ulaştırma bakanlığına başvurup bu belgeyi belirli şartları sağlayarak elde edebilir. Fakat bu şartların sağlanması her zaman mümkün olmamaktadır. Şartları sağlamayan firma veya şahıslar K1 Belgesi Kiralama yöntemine başvururlar. Yaklaşık 20 yıldır taşımacılık belgeleri kiralama hizmeti veren firmamız binlerce memnun müşterisi ve Türkiye genelindeki şubeleri ile kesintisiz ve sorunsuz hizmet veriyor. 

Peki k1 belgesi kiralarken nelere dikkat etmelisiniz? 

K1 Belgesi kiralamada en önemli faktör güvendir. K1 Belgenizi güvendiğiniz ve sürekli olarak destek ve danışmanlık alabileceğiniz bir firmadan kiralamalısınız. 

K1 Belgesini kiralıyor da olsanız devlete ve kiraladığınız firmaya karşı da bazı sorumlulukları hala yerine getiriyor olmanız gerekir. Taşımacılıkla ilgili yürürlükte olan yasalara uygun davranmanız gerekir. K Belgenizin siz kiraladıktan sonra kiraladığınız süre boyunca aktif olacağından emin olmalısınız.

K1 belgesi almak için gerekli olan yasal değerlere ve taşımacılığa uygun bir şekilde işlemler yapılmalıdır. K1 Belgesi kiralama sırasında istenen evrakları tam ve doğru bir şekilde hazırlamanız önemlidir.

Taşımacılık faaliyetlerinin türüne göre (örneğin kara taşımacılığı, deniz taşımacılığı, hava taşımacılığı gibi) farklı yetki belgeleri gerekebilir. Hangi tür taşımacılıkla uğraşacağınıza göre doğru belgeyi almalısınız.

K1 belgesini kiralayarak taşımacılığını yapmak için kullanılan araçların, güvenlik ve mevzuata uygun olmaları gerekmektedir. Aracın teknik kaplama, koruma ve gerekli izinleri düzenli olarak kontrol edilmelidir. 

Taşımacılık sigortaları, K1 belgesi alırken taşınan malzemelerin güvencesi açısından çok önemlidir.Taşımacılık faaliyetleri sırasında olası kazalar veya zararlar için gerekli sigorta poliçeleri hakkında bilgi sahibi olmak K1 belgeniz açısından oldukça yararlı olacaktır.

Aldığınız K1 belgesi genellikle sınırlı bir süre için geçerlidir. Süresi dolduğunda belgenizi zamanında yenilemek için gereken adımları unutmamalısınız.

K1 belgesi kiralamak için gereken başvuru süresinin doğru bir şekilde takip edilmesi önemlidir. K1 belgesinde İstenilen belgelerin eksiksiz ve zamanında muhafaza edilmesi, başvurunun daha hızlı ve akıcı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Lojistik sektörünün düzenlediği kanunlar ve yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olunması zorunludur. K1 belgesi kiralayacağınız firma size bu konuda danışmanlık vermelidir.

K1 belgesini kiralayacağınız firmanın geçmişini, müşterileri memnuniyetini ve ne kadar süredir bu sektörde olduğunu bilmenizde yarar var. Belgeyi kiralama kararı aldıktan sonra firmayı araştırmanızı tavsiye ederiz.

20 yıldır binlerce kamyoncu dostumuza verdiğimiz kiralama ve danışmanlık hizmeti ile sektörün lider firmasıyız. Bugünlere gelmemizde ki en büyük etkenlerden bir tanesi de müşteri memnuniyeti ve güven. Bu noktada güvenli bir şekilde bizlerle iş yapabilir, ailemize katılım sağlayabilirsiniz.

K1 Belgesi Kiralayacağınız Firmanın Neden Çağrı Merkezi Olmalı?

K1 Belgesi kiralarken dikkat etmeniz gerekenlerden en önemlisi firmanın bir çağrı merkezi olmasıdır. Bu çağrı merkezi sayesinde sürekli olarak firma ile iletişim kurabilecek ve her sorununuza çözüm bulacaksınız.

K1 Belgesi kiralama işlemlerinde bazı firmalar size kiralama işlemini yaptıktan sonra sizi belgeden düşürebilir ve çevirmede cezai yaptırım ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Bu tür durumlarda eğer bir çağrı merkezi yoksa firmaya ulaşamaz ve yardım alamazsınız.

Ayrıca ülkemizde yük taşımanın bir saat aralığı yoktur. Herkes yataklarında mışıl mışıl uyurken sizler yollarda olabilirsiniz. Gecenin bir saatinde polis kontrol noktasında bir sorun ile karşılanmanız halinde çağrı merkezi bulunmayan firmalara ulaşamazsınız ve cezai yaptırım ile karşılaşırsınız. K Belgesi olamdan yük taşırsanız sadece para cezası ile karşı karşıya kalmazsınız. Polis ekipleri aracınıza üzerindeki yük le birlikte el koyabilir ve aracınızı otoparka çektirebilir. K1 Belgesi kiralama hizmeti veren firmamız kamyoncu esnafımızın bu konuda madur olmaması için sürekli olarak ulaşabilecekleri bir çağrı merkezi ile hizmet veriyor.

fasfa

K1 Belgesi Kiralayacağınız Firma Neden Yükverenler Tarafından Güvenilir Olmalı?

K1 Belgesi kiralama yolunu tercih edenler aslında yüklerini taşırken bir firmaya bağlıymış gibi taşırlar. Taşıma yaptıkları firmanın bir kamyonu gibi görünürler. Eğer kiralama hizmeti aldığınız firma Türkiye genelinde lojistik faaliyetleri yürütüyorsa ve büyük yük veren firmalar tarafından tanınıyor ve güveniliyorsa sizin yük alabilme şansınızı da arttırmaktadır. Pek çok yük veren firma kamyoncu esnafını burada güvenilir bulmazken bağlı oldukları lojistik firmasını güvenilir buluyor ve kamyoncu esnafına o lojistik firmasının bir aracı gibi davranıyor.

Türkiye geneline yayılan 7 şubesi ve binlerce üyesi sayesinde firmamız K1 Belgesi kiralama hizmeti verdiği kamyoncu esnafını pek çok durumda diğer kamyoncu esnafına nazaran ön plana çıkartmaktadır.